Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednoho dne se v Praze sešli 3 lidé, kteří se již několik let  zajímali o satanismus a snažili se pochopit jeho myšlenky a filozofii. Mezi těmito lidmi jsem byl i já. Přemýšlel jsem, jestli vůbec něco takového, jako "satanská filozofie" nebo "Myšlenka" vůbec existuje.

Na internetu existuje spousta stránek, které satanismus dávají do souvislosti s metalem, v nejlepším, a s rituálními vraždami v nejhorším případě. Satanismus v dnešní době je často pláštíkem pro nejrůznější individua.

....satanský řád Ordo Abdit vznikl na jaře roku 2007, kdy se sešli Sutech, Havran a Vláďa, kteří chtěli, aby se pražští satanisté - pod pojmem satanismus je myšleno určitý typ temného pohanství, o němž se rozepíši později - scházeli na vykonávání nejrůznějších obřadů, procvičení magické praxe, magických úkonů, meditací, společného bádání a výmněně názorů.

Pro tuto věc určili, že se jednou do měsíce sejdou na společný rituál, pro který založili dlouho hledanou svatyni, kterou vysvětili a dali tak vzniknout novému egregoru.

V řádu jsou si lidé-mágové rovni, jen původní trojice zakládajících rozhoduje o chodu společenství, příjmání nových členů, agendu atd. Tyto pozice jsou neměnné, pokud jeden ze tří nezemře, nebo se nerozhodne vystoupit z řádu.

Ordo Abdit není sektou ale společnstvím podobně uvažujících a smyšlejících lidí, kteří ctí určitá pravidla a zásady.